Waga

Ofiara przeciwstawnch sił. Przyjemności seksualne odczuwa z wielką intensywnością, niedostępną innym. Jednocześnie jest niezdolna do rozkoszowania się nimi, do zaakceptowania ich. Jej orgazm jest niezwykle silny, nie potrafi jednak cieszyć się nim, wspominać, wyobrażać, oczekiwać i opisywać oraz uznawać za pozytywną wartość. Odczuwa go jako upadek i błąd.

W łóżku niezdolna do jakiejkolwiek inicjatywy. Partner musi Ją przejąć w całości. Będzie zaakceptowany lub odrzucony w zależności od chwilowego nastroju.

Nie lubi rozmawiać na temat seksu ze swoimi parnterami, nie potrafi dodać do swojego przeżycia wymiaru słownego. Nie uzewnętrznia stanów podniecenia i pożądania, nie daje żadnych sygnałów i informacji o swym seksualizmie.

Jest fenomenalna w łóżku, gdy uwolni się od odpowiedzialności za swoje zachowanie (100% inicjatywy partnera, alkohol lub inny pretekst). Jest wówczas entuzjastyczna i zdolna do każdej ekstrawagancji o nastawieniu pornograficzno-perwersyjnym.

Nudzi Ją gra wstępna i wszelkie preludia. Seks w Jej myślach jest zupełnie wyalienowany ze wszystkich uczuć wyższych i czysto hedonistyczny. Może Ją podniecić prymityw, ale woli wyrafinowanie i perwersje. Nie znosi nadmiaru tkliwości, czułości i delikatności - nie czuje tej atmosfery. Jedynym Jej miejscem erogennym jest pochwa. Reszta ciała nie bierze udziału.

Po burzliwej nocy może zachowywać się tak jakby nic się nie stało : żadnego słowa, gestu czy uśmiechu.

Jeśli dobrze siebie pozna może nauczyć się inicjatywy i zadowolenia z siebie (np. pod wpływem zrozumienia ze strony partnera). Powinna w związku z tym ostrożnie dobierać partnerów. Najgorszy jest dla Niej Koziorożec, najlepszy Skorpion. Największym wrogiem jest sama dla siebie.

Seks jest dla Niego kolosalną obsesją. Żaden mężczyzna nie pptrzebuje go bardziej i zarazem żaden nie jest bardziej narażony na życie pełne frustracji. Waga nie ma nigdy "męskich problemów". Jego potencjalne możliwości są bardzo duże, ale szanse ich wykorzystania - nikłe.

Powinien być ostrożny przy dobieraniu partnerek. Kobieta jest dla Niego wyłącznie obiektem seksualnym. Nie potrafi dostrzec i zaakceptować Jej osobowości. Niewiele kobiet potrafi tolerować to na dłuższą metę. Podobnie traktuje kobiety mężczyzna Rak, potrafi On jednak - w przeciwienstwie do Wagi - zrealizować swoje cele.

Waga niezachwianie wierzy, że żasługuje na to, czego pragnie i że należy Mu się to od życia. Jeśli nie spełnia ono Jego oczekiwań - jest przerażony i zrezygnowany. Połączmy trzy elementy : tendencję do traktowania kobiet jako obiektów seksualnych ; niezachwianą wiarę, że nalezy Mu się wszystko, czego pragnie, i nienasycony poped płciowy. Łatwo zrozumieć, dlaczego pan Waga skazany jest na niepowodzenie i rozgoryczenie.

W Jego wyobraźni bodźce spostrzegania seksualnego są maksymalnie uproszczone. Spostrzega kobietę, zawiera znajomość i najchętniej poszedłby z Nia od razu do łóżka. Doświadczenie uczy, że mały procent kobiet reaguje pozytywnie na takie inicjatywy, wobec czego Waga zdobywa się na pewien rytuał : zaprasza kobietę na kolacje, funduje rozrywki, wreszcie odprowadza Ją do domu i... traci cierpliwość. Wieczor taki kończy się najcześciej przy drzwiach wyjściowych. Czasami podejmuje drugą próbę, a jeśli Mu się nie powiedzie - rezygnuje i odrzuca kobietę jako "jeszcze jedną kobietę oziębłą". W łóżku jest najbardziej pierwotny ze wszystkich, Jego żywotność i częstotliwość są zdumiewające w sprzyjających warunkach. Ponieważ jednak nie potrafi kochać w żadnym potocznym tego słowa znaczniu - nie ma większych szans na wykorzystanie swoich walorów. Jego pojęcie o tym, na co zasługuje, każe Mu tego oczekiwać. W skrajnych przypadkach stwarza to trudności nie do pokonania. Związek z kobietą o równie dużym temperamencie nie zawsze się sprawdza. Panna, Skorpion, czy Strzelec - panie dorównujące Mu pod tym względem - nie są wszak chodzącymi genitaliami. Między ludźmi o dużych temperamentach i konfliktowych zawartościach emocjonalnych może dojść do dramatycznych scen, katastroficznych w skutkach. Waga jest czasem jak relikt z innej epoki, w której kobieta była własnością mężczyzny i nie miała prawa do własnych pragnień, potrzeb, ani aspiacji. W społeczeństwie, w którym kobiety też są ludźmi, Waga nie ma łatwego życia.