Koziorożec

Ofiara potężnych emocji ingerujących głęboko w sferę seksu. Nie potrafi oddzielić seksu od miłości. Zakochuje się w swym partnerze lub podejmuje stosunki z tym, którego pokochała. Ten ścisły związek hamuje Ją w drodze do szczęścia jako, że z jednej strony bardzo seksowna, a z drugiej bardzo uczuciowa - często przysparza sobie kłopotów i równie często jest niezaspokojona. Podoba się Jej niewielu mężczyzn.

Często impulsywnie i młodo wychodzi za mąż. Zakochuje się gwałtownie - zanim zdoła siebie zrozumieć. Zawsze przekonana, że to jedyna miłość w Jej życiu - bywa obarczona rodziną w czasie, kiedy Jej rówieśniczki zaczynają dopiero eksperymentować.

Jest stworzona do gwałtownych namiętności. W pierwszych przygodach przerażają Ją rozmiary własnego pożądania.

Bywa zaborcza i zazdrosna, nie znosi jednak tych cech u partnera. Poczucie odpowiedzialności nie pozwala Jej porzucić rodziny, jeśli jednak do tego dochodzi - szybko zwiazuje się z innym mężczyzną, aby poczuć się skrępowana nowymi więzami.

Jej miłości są na tyle rzadkie, co nieuniknione. Kiedy nie jest zakochana nie czuje pełni życia, jest apatyczna i wątpi, że miłość jeszcze do Niej przyjdzie. Prędzej, czy później spotyka atrakcyjnego, wrażliwego mężczyznę i wszystko się powtarza : bezsenność, brak apetytu, oczekiwanie telefonu i bicie serca przed kolejnym spotkaniem. W zamian będzie uwielbiana i pożądana ; dozna najwyższej rozkoszy posiadania partnera w całości.

W łóżku jest znakomita dla odpowiednich mężczyzn. Prymitywa nie zna i nie rozumie. Nie rozumie też jednostronności. Podoba się mężczyznom, którzy Jej się podobają. Potrzeby i emocje obojga przekształcają się równocześnie w czysto zmysłowe uniesienie. Często zdarza Im się orgazm równoczesny i spontaniczny, a nie sterowany.

Koziorożec działa instynktownie ; nie chce i nie potrafi nauczyć się czegokolwiek w sensie techniki miłosnej. Jej samotność lub frustracja mogą być nieznośne, ale wzloty namiętności i uniesienie wynagradzają Ją za to. Osiąga szczyty rozkoszy znane tylko nielicznym wybranym.

Klasyczny Koziorożec jest poganinem świadomym naturalnego cyklu życia i śmierci. Życie jest dla Niego niewyczerpanym zródłem radości i szczęścia, boskim darem, którego nie wolno zmarnować, który należy kultywować do granic możliwości i w zgodzie z prawami natury.

Życie jest dla Niego najwaźniejszą wartością, a seks - najwspanialszym misterium, które podnosi do rangi religii. Na pierwszy rzut oka Jego obsesja seksualna przypomina obsesje Wagi - przynajmniej rozmiarami i intensywnością. Jakaż jednak olbrzymia różnica między Nimi! Dla Koziorożca seks to głównie przeżycia psychiczne w których ciało zaledwie uczestniczy ; dla Wagi - doznania fizyczne przy dość ubogim i prostym udziale psychiki.

Koziorożec przeniknięty jest na wskroś swymi żądzami, prowadzi życie bogate, jest energiczny i wewnętrznie złożony. Seks jest zawsze blisko Jego świadomości.

Ceni rozkosz fizyczną, ale pragnie czegoś więcej. Pełna satysfakcję osiąga tylko w takich sytuacjach w których może pogrążyć się w przeżyciu, aż do zatracenia świadomości własnej. Gdy to osiąga, roznamiętnia się do tego stopnia, że nie jest w stanie o niczym innym myśleć, a nawet - myśleć w ogóle. Większość z nas obserwuje siebie-w-akcji, rozdwojenie świadomości na tą, która raguje i na tą, która obserwuje to, co robimy, dotyczy równiez seksu, aczkolwiek proporcje tego rozdwojenia bywają różne. Koziorożec pozostawia obserwatora pod drzwiami sypialni. Jego potężna emocjonalność pozwala mu przeżywać uniesienia znane nielicznym, ale równocześnie uniemożliwia Mu kontrolowanie współżycia w stopniu pozwalającym na zdobycie doświadczenia, na fascynację nauką sztuki miłości. Wielu przedstawicieli tego znaku nie potrafi przyswoić elementarnych nawet technik tak, aby sterować stosunkiem bez uszczerbku dla autentyczności przeżycia. W efekcie ich styl - mimo, iż naładowany kolosalną energią - może być mało skuteczny. Jeśli partnerka potrafi przejąć kontrolę - rezultat może być wspaniały.

Koziorożec nie zna seksu wyalienowanego. Zaangażowanie emocjonalne z jedną partnerką wyklucza zajmowanie się innymi.

Grozi mu poważne niebezpieczeństwo, jeśli nie pozbędzie się wyobrażenia, że wszyscy czują tak jak On, a w szczególności, że to, co dzieje się z Nim, musi dziać się również z Jego partnerką. Ona może wcale nie chcieć zatracać się w Nim tak, jak On w Niej ; może odczuć Jego zachowanie jako formę agresji lub żądzę posiadania Jej bez reszty (przed czym z reguły będzie bronic się).

Koziorożec raz bywa najnieszczęśliwszym z mężczyzn, kiedy indziej najszczęśliwszym. Potrafi być znakomitym przyjacielem dla bardzo niewielu. Często jest zamknięty w sobie. Otoczenie mało o Nim wie.