Byk

Nie ma sensu Jej adorować, prześladować, uwodzić lub gwałcić. Sama wybiera partnerów i tylko Im ujawnia głębie swojej namiętności. Dla innych mężczyzn jest zimana, niedostępna. Jest kapryśna i wymagająca. Nie każdy potrafi przystosować się do Jej napadów namiętności i wstrzemięźliwości. Wymaga cierpliwości. Jest poligamistka. Może mieć kilku mężczyzn w tym samym czasie i być Im wierna.

Potrzebuje wielopartnerstwa. Potrafi być niesamowicie zazdrosna o każdego z partnerów.

Mężczyzn, którzy nie interesują Jej pod względem seksualnym lubi drażnić i prowokować.

Wybranym przez siebie potrafi dać wielkie bogactwo zmysłowych rozkoszy pod warunkiem, że nie ma zamiaru ich kontrolować. Traktuje swoje ciało jako cenny instrument przeznaczony wyłącznie dla wirtuozów. Seks lubi uprawiać długo, delektuje się poszczególnymi jego fazami z delikatnością i wyrafinowaniem, w atmosferze zupełnego wyzwolenia i zawsze na zasadzie obustronności, wspólnej zabawy. Pozostaje rozbudzona przez szereg dni. Prymityw seksualny Ją nie interesuje. W odpowiednim nastroju i towarzystwie wydaje się być nienasycona, ale daje bardzo wiele.

Fundamentem Jego psychiki jest niewzuszone - niewymagające potwierdzenia ni w oczach własnych, ni otoczenia - poczucie własnej wartości jako mężczyzny. Nie czuje nigdy potrzeby akcentowania swojej męskości wątpliwymi metodami : nadużywaniem alkoholu, grami hazardowymi, ryzykanctwem, ordynarnością, brutalnością, żądzą władzy lub dominacji. Nie czuje się zagrożony w swej męskiej ambicji mając do czynienia z rzeczami delikatnymi.

Kocha seks i kobiety, ale nie tak obsesyjnie jak Strzelec, czy Koziorożec. Zakochuje się rzadko, ale we wszystkich kontaktach z kobietami daje z siebie maximum emocji. Kobiety czują się przy Nim młodsze, piękniejsze i bezpieczne.

Na ogół nie pozostawia na swojej drodze kobiet nieszcześliwych i pokrzywdzonych. To z kolei utrzymuje i utwierdza w Nim poczucie własnej wartości. W swoim życiu trafia do wielu łóżek, nie po to jednak, aby kolekcjonować zdobycze. Ilościowy stosunek do seksu jest Mu najzupełniej obojętny. Istnieją mężczyźni o kolosalnych możliwościach fizycznych nie dający kobietom zadowolenia emocjonalnego (Lew, Skorpion) ; istnieją tacy, którzy dać je potrafią i wygrywają pomimo tego, że ustepują tym poprzednim żywotnością i wydolnością fizyczna. Byk należy do tej drugiej kategorii.

Cechuje Go szczególne umiłowanie wolności osobistej i samodzielności oraz wyjątkowy wstręt do popadania w zależność, podporządkowywania się schematom, konwencjom i tradycjom... jeśli są one sprzeczne z Jego własnym poglądem na świat. Jest zwykle szybki, lubiany, ma rozlegle zainteresowania.

Najlepiej czuje się wśród ludzi z Nim zaprzyjaźnionych. Nie podejmuje stosunków płciowych z poczucia zagrożenia własnej wartości, lecz z potrzeby udowodnienia sobie na co go stać.